Recomandare de la ultimul loc de muncă

Comenius :: Grupe :: B2

Go down

Recomandare de la ultimul loc de muncă Empty Recomandare de la ultimul loc de muncă

Post  Lazea Dacian on Sun Dec 06, 2009 12:12 pm

Salut, eu am aleg să sintetizez la recomandarea de la ultimul loc de muncă

am găsit un model:
Model de scrisoare de recomandare

12 Aprilie 2008

ANTET FIRMA
COMPANIE Srl
In atentia ____________,

Domnul Vlad Mihnea a fost angajatul companiei COMPANIE Srl in perioada 1992-2001, in ultimii 2 ani ocupand pozitia de Asistent Contabil in cadrul departamentului Financiar Contabil.

In aceasta perioada comportamentul si dedicatia acestuia pentru obiectivele companiei au fost mai mult decat corespunzatoare, domnul Vlad Mihnea implicanduse activ in in respectarea termenelor si realizarea sarcinilor profesionale in toata aceasta perioada.

Domnul Vlad Mihnea s-a evidentiat ca un angajat cu un nivel foarte ridicat de expertiza in domeniul financiar contabil, cu aptitudini bune de comunicare in cadrul relatiilor cu colegii, cu o dorinta continua pentru invatare si gasirea de noi provocari, si nu in ultimul rand ca o persoana devotata companiei.

Dintre proiectele/realizarile/responsabilitatile sale doresc a mentiona:
a)....
b)....

Pe baza celor mentionate dorim a il recomanda cu incredere pe domnul Vlad Mihnea pentru pozitia de _____________ .

Cu respect,

Mihai Alec
NUME COMPANIE

aştept aici comentarii, idei, sau cine ştie ce, ca să am ce sintetiza... eu cred că voi spune ultimul... Very Happy

Lazea Dacian

Back to top Go down

Recomandare de la ultimul loc de muncă Empty Re: Recomandare de la ultimul loc de muncă

Post  Lazea Dacian on Wed Dec 09, 2009 8:24 pm

salut, colegi care nu prea comentaţi, şi nu aduceţi idei, am sa zic eu ceva despre scrisoarea de recomandare... cred că e important să îţi fie evidenţiate calităţile utile la noua slujbă, sau dacă nu e un domeniu nou, trebuie spus la ce te-ai descurcat cel mai bine, nu? Voi ce credeţi?
Eu aş vrea să vorbesc cu voi, să am măcar ceva de sintetizat, dar văd că nu prea Very Happy
Aştept şi de la voi ceva...

Lazea Dacian

Back to top Go down

Recomandare de la ultimul loc de muncă Empty Re: Recomandare de la ultimul loc de muncă

Post  Pap Anda on Wed Dec 09, 2009 9:29 pm

Ia lasa vorbaria:)) Vorba multa saracia omului:P! . Eu i-am trimis lui Andrei ceva despre "Declaratie la locul de munca". ...Cat despre recomandarea ta..ar trebui sa fie formala si convingatoare. Zic bine? Very Happy
Pap Anda
Pap Anda

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

Comenius :: Grupe :: B2