Comenius
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Noutati hardware!

2 posters

Go down

Noutati hardware! Empty Noutati hardware!

Post  Luca Alin Sat Oct 31, 2009 11:31 am

Danamics : cooler pentru procesor cu metal lichid!

Primul cooler bazat pe metal lichid si-a facut aparitia si va fi produs de Danamics, numele lui fiind LM10. Metalul lichid este un foarte bun conductor termic, fiind mai bun decat oricare alt lichid si nu se consuma niciodata, cooler-ul avand astfel o durata de folosinta nedeterminata. Acesta circula prin heat-pipe-urile cooler-ului, fiind antrenat de o pompa ce nu are componente in miscare, functionand dupa un principiu electromagnetic. Acest nou tip de cooler aduce multe avantaje, de la durata de viata practic nelimitata pana la racirea procesorului in silentiozitate deplina. Desigur, cine nu se poate obisnui cu un sistem care sa nu faca zgomot, poate adauga unul sau doua ventilatoare, cate unul pe fiecare parte a cooler-ului.


Aici e si o imagine:
Noutati hardware! Danamicslm10large
Luca Alin
Luca Alin
Administrator
Administrator

Posts : 298
Reputation : 8
Join date : 2009-10-09
Age : 31
Location : Zalau

http://comeniusforum.cnszalau.ro

Back to top Go down

Noutati hardware! Empty Re: Noutati hardware!

Post  Luca Alin Sat Oct 31, 2009 11:43 am

Genius lanseaza NB Stand 100

NB Stand 100 este un sistem de racire suplimentar pentru notebook-uri cu diagonala intre 10 si 17 inch.

NB Stand 100 a fost conceput pentru a se potrivi oricarui tip de notebook, racirea fiind asigurata de cele doua ventilatoare silentioase cu diametru de 60mm. Puterea de ventilatie este de 2200 rpm, el fiind conceput sa disipe caldura ce se acumuleaza sub notebook-uri

Noutati hardware! Nb1

Din avantajele acestui sistem putem enumera: Greutate redusa, utilitatea sa in special vara cand temperaturile sunt crescute, compatibilitatea sa cu o plaja larga de modele . Desigur ca avem si cateva dezavantaje: zgomotul in plus produs de cele doua ventilatoare si reducerea mobilitatii notebook-ului.

Noutati hardware! Nb2

(Sursa:www.geniusnet.com)


Hmmm... Totusi am si eu o intrebare: Daca portul USB la laptop e undeva in lateral oare cum il conectam? Cam scurt cablu. Scurt domle' scurt!


Last edited by Luca on Mon Nov 02, 2009 10:30 am; edited 1 time in total
Luca Alin
Luca Alin
Administrator
Administrator

Posts : 298
Reputation : 8
Join date : 2009-10-09
Age : 31
Location : Zalau

http://comeniusforum.cnszalau.ro

Back to top Go down

Noutati hardware! Empty Re: Noutati hardware!

Post  Craciunas Alexandru Sat Oct 31, 2009 2:07 pm

Interesante coolere, mai ales ca primul e cam cat toata unitatea mea Smile. Ar fi perfect pt zilele de vara in care se sufoca pc-ul
Craciunas Alexandru
Craciunas Alexandru
Global Moderator
Global Moderator

Posts : 196
Reputation : 9
Join date : 2009-10-22
Age : 31
Location : Zalau

http://www.myspace.com/linkin_inside

Back to top Go down

Noutati hardware! Empty Re: Noutati hardware!

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum